Najsłynniejszy zespół rock’n’rollowy na świecie, który nigdy nie istniał

Książka “Daisy Jones & The Six” napisana przez Taylor Jenkins Reid (https://www.taniaksiazka.pl/daisy-jones-the-six-reid-taylor-jenkins-p-1392040.html) na pierwszy rzut oka wygląda na historię opartą na faktach. Jednak nie jest to prawdziwa biografia muzyków, którzy przed laty osiągnęli sukces.

Jakie wydarzenia doprowadziły do rozpadu zespołu?

Kiedy młoda wokalista Daisy Jones zostaje zaproszona do współpracy przez zespół The Six nie podejrzewa nawet, jak bardzo jej dotychczasowe życie się zmieni.To dziewczyna, która wychowywała się w porządnej rodzinie. Wydaje się, że ma powodu do buntu, jednak wewnątrz czuje wielki głód miłości, co prowadzi wielu nieudanych związków z nieodpowiednimi osobami. Uważa się za niezwykle twórczą osobę, tworzy własną muzykę i pisze teksty. Wierzy w siebie i swoją sztukę. Chcąc pokazać ją światu udaje się do wytwórni muzycznej. Przekonuje się jednak, że to także biznes, który rządzi się swoimi prawami. Daisy nie potrafi sprostać oczekiwaniom producentów, co nie wróży dobrze powstaniu jej pierwszego albumu.

Kiedy więc otrzymuje propozycję nagrania wspólnych utworów z The Six, postanawia skorzystać z okazji. Charyzmatyczny lider zespołu – Billy Dunne, robi na niej duże wrażenie. Wspólnie zaczynają tworzyć muzykę, która reprezentuje zupełnie nową jakość, jakiej nie udałoby im się stworzyć osobno. Jednak bynajmniej nie jest to bezproblemowa współpraca. Rodzi napięcie i gwałtowne emocje, które grożą wybuchem w każdej chwili. Coś sprawia, że mimo konfliktów tworzona przez nich muzyka posiada niemal magiczną moc. Ich piosenki zdobywają szturmem listy przebojów i serca fanów. Porywają tłumy na koncertach, a nawet czytelników, którzy znają ich piosenki z opisów w książce “Daisy Jones & The Six“.

Cena, którą płaci się za osiągnięcie sukcesu

Pewnego dnia ten niespodziewany sukces równie gwałtownie się kończy – zespół się rozpada. Tysiące fanów na całym świecie głowi się, co stało się z ich ukochaną kapelą. Dlaczego nie są już w stanie razem występować? Prowadzenie rock’n’rollowego życia ma swoją cenę. Pustki, którą nosi się w sercu nie zapełni ani uwielbienie tłumów, ani narkotyki.

Tytułowy zespół na kartach książki wydaje się niezwykle realny. Taylor Jenkins Reid tworzy niezwykle przekonujące portrety psychologiczne postaci, dba nawet o wiarygodne tło – opisuje tworzoną przez nich muzykę, a nawet cytuje fragmenty tekstów piosenek. Czytelnicy często dopiero poszukując informacji w internecie o zespole Daisy Jones & The Six przekonują się, że to jedynie fikcja literacka.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com